">نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد - اکسیرفان

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

گزارش کاملی از آزمایشات بالینی واکسن کرونا ویروس از شرکت‌های دارویی بیون تک و پی فایزر در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد.

نتایج آزمایش بالینی واکسن فایزر و بیونتک اعلام شد

به نقل از اسپوتنیک، تجزیه و تحلیل نهایی داده‌های کارآزمایی بالینی دو واکسن بیون تک و فایزر، ۹۵  درصد کارایی را در افراد ۱۶ ساله و بالاتر را نشان داد. بیش از ۴۳.۵ هزار نفر در این تحقیق شرکت کردند، نیمی از آن‌ها با واکسن واکسینه شدند، نیمی دیگر دارونما دریافت کردند.

بیشتر بخوانید:   افتتاح ۱۰ پارک علم و فناوری در سطح کشور

گزارش شده است که واکسن BNT۱۶۲b۲ بدون در نظر گرفتن سن، جنس، نژاد، قومیت، شاخص توده بدنی و وجود بیماری‌های مشترک در همان سطح بالا کار کرده است. اثر بخشی واکسن در میان شرکت کنندگان مبتلا به فشار خون به طور جداگانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، اما نتایج نیز در ۹۵ درصد موارد موفقیت آمیز بود.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا در ارتباط با بیماری همه گیر ویروس کرونا، نهادی است که مسئولیت مطالعه داده‌های مربوط به آزمایشات واکسن‌های ویروس کرونا در اتحادیه اروپا را دارد و همچنین نظرات خود را در مورد دارو‌های مورد مطالعه ارائه می‌دهد و آن‌ها را برای استفاده در بازار داخلی اتحادیه توصیه می‌کند.

بیشتر بخوانید:   موافقت آمریکا با معافیت هشت کشور از تحریم‌های نفتی ایران

شرکت آلمانی BioNTech و غول دارویی آمریکایی Pfizer در ماه نوامبر پایان مرحله سوم موفقیت آمیز آزمایشات بالینی واکسن خود را اعلام کردند که حدود ۹۵ درصد اثر بخشی در جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ نشان داده است.

اکسیرفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟

ج دسامبر 11 , 2020
آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟ سید عباس متولیان استاد اپیدمیولوژیستی در برنامه زنده تلویزیونی گفت: در واقع تغییر زیادی در ویروس کرونا رخ ندادند و کشنگی این ویروس بیشتر نشده است. بالا و پایین رفتن درصد‌ها ممکن است به شرایط زمانی بستگی داشته باشد. بعنوان مثال زمانی که […]
آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟

سردبیر اکسیرفان

محمدرضا امیرآبادی

محمدرضا امیرآبادی هستم سردبیر اکسیرفان.خوشحالم از اینکه در خدمت شما عزیزان هستم. در راستای پیشرفت مجله نیاز مند نظرات خوبتان هستیم.