">آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟ - اکسیرفان

آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟

آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟

سید عباس متولیان استاد اپیدمیولوژیستی در برنامه زنده تلویزیونی گفت: در واقع تغییر زیادی در ویروس کرونا رخ ندادند و کشنگی این ویروس بیشتر نشده است. بالا و پایین رفتن درصد‌ها ممکن است به شرایط زمانی بستگی داشته باشد. بعنوان مثال زمانی که شیوع اپیدمی در ووهان چین یا ایتالیا به حداکثر رسیده بود؛ میزان مرگ و میر و کشندگی ویروس تا ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد، در صورتی که به طور متوسط این آمار حدود ۲ درصد یا کمتر است.

متولیان بیان کرد: زمانی که میزان مراجعه به مراکز درمانی افزایش پیدا کند ممکن است بخش درمان نتواند پاسخگو باشد و کمبود امکانات باعث افزایش فوتی‌ها شود که خوشبختانه این اتفاق در کشور ما قابل توجه نبوده است اما خطر اپیدمی ویروس همچنان ادامه دارد و رفتار آن تغییری نکرده است.

بیشتر بخوانید:   روش هایی برای درمان دل پیچه

او افزود: ما با بیماری سر و کار داریم که اپیدمی آن پیش رونده بوده و انتقال آن فرد به فرد است. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که جلوی انتقال ویروس را از فرد بیمار به فرد سالم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و دوری از تجمعات بگیریم.

متولیان گفت: خوشبختانه تزریق چند واکسن خارجی آغاز شده است و امیدواریم نتایج آزمون‌های بالینی واکسن در داخل کشور هم موفقیت آمیز باشد.

او تصریح کرد: می‌توانیم امیدوار باشیم سال آینده این موقع بیشتر مردم جامعه واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

بیشتر بخوانید:   درمان زخم با مواد طبیعی

آیا رفتار ویروس کرونا در ایران تغییر کرده است؟

اکسیرفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کروناویروس

ج دسامبر 11 , 2020
توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کروناویروس نایب رییس انجمن تغذیه ایران، علاوه بر رعایت موارد بهداشتی، یکی از مهم‌ترین اصول برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس جدید را تقویت سیستم ایمنی بدن دانست و در این رابطه به برخی از راهکارهای موثر اشاره کرد. توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کروناویروس […]
توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کروناویروستوصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کروناویروس

سردبیر اکسیرفان

محمدرضا امیرآبادی

محمدرضا امیرآبادی هستم سردبیر اکسیرفان.خوشحالم از اینکه در خدمت شما عزیزان هستم. در راستای پیشرفت مجله نیاز مند نظرات خوبتان هستیم.